Kousek Španělska v Praze

Návrhářka dětské módy Gema Romero Cervantes žije v Praze, ale nezapře jižanské kořeny. Její kolekce jsou plné barev, energie a pulsujícího života.

text: Šárka Schmidtová

 

Máte typicky španělské jméno. Jak jste se ocitla v srdci Evropy?   

Jako mnoho jiných mladých lidí jsem se i já vydala do světa na zkušenou. Ke konci studia módního návrhářství v Madridu jsem v rámci programu Erasmus odjela studovat do Anglie technologii výroby a barvení látek. A tam se to stalo. Na večerních seminářích anglického jazyka jsem se seznámila s českým studentem Slávkem, který zde studoval ekonomii, přeskočila jiskra a...   

 

Takže to, že chcete být oděvní výtvarnicí, bylo jasné odjakživa?   

Milovala jsem i zvířata, takže jsem zvažovala, jestli se chci stát veterinářkou, nebo návrhářkou. Zvířata mám ráda dodnes, ale nakonec zvítězilo pětileté studium módního návrhářství v Centro Superior de Diseno de Moda v Madridu.   

 

Máte talent k umění v rodině?   

Určitě. Velký vliv na mě měl můj děda, který měl v Seville, kde jsem se narodila, krejčovskou dílnu. Vzpomínám si, že jako malá holka jsem u něho často přebývala a sledovala práci jeho švadlen. Fascinovaly mě velké role látek, jejich vůně... Doma jsem se pak sama snažila něco ‚vytvořit‘. Inspirovala mě i moje maminka, která měla spoustu nápadů, sama si navrhovala oblečení a to si pak nechávala šít u švadleny. Takže jsem brzy šla v jejích stopách a oblékala se hodně netradičně, bavilo mě být oblečená jinak a zajímavěji než ostatní děvčata.   

 

Když jste začala žít v Praze, tak jste měla možnost pokračovat ve své práci?   

Nějaký čas jsem pracovala jako manažerka pro španělskou firmu Zara, pro kterou bylo mimo jiné výhodné, že mluvím španělsky i česky. Když se mi pak narodily dcery, začala jsem uvažovat o tom, že bych založila značku oblečení pro děti, které by bylo jiné než to, které je běžně k dostání, neokoukané, kvalitní, ale i cenově dostupné. Běžně jsem pro dcery šila a často se mi stávalo, že se mě ostatní maminky ptaly, kde jsem sehnala tak hezké oblečení. A to byl už jenom krůček k založení značky Babyolé.   

 

V čem je výjimečná?   

Maminky malých dětí preferují pohodlnost a jednoduchost, proto většinou oblékají svoje děti do tepláků nebo pracovních kalhot, triček a mikin. Snažím se jim vyjít vstříc v tom, že jim za stejnou cenu nabízím pohodlné, ale elegantní a vtipné oblečení. Miluji kontrasty a vtipné detaily a také neotřelé střihy a barvy. Holčičky mají rády mašličky, volánky, řasení – a to vše jim nabízím. A přitom není moje oblečení vyzývavé ani nepohodlné.   

 

Zkoušíte každý svůj nový kousek na svých dcerkách?   

Určitě! Dcery jsou mojí hlavní inspirací. A také jsou to mé krásné modelky. Snažím se, aby se jim to, co navrhuji, líbilo, díky nim a jejich komentářům mám nové a nové nápady. Dozvím se od nich, jestli jsou mnou navrhované šaty, blůzky, kalhoty pohodlné, a pokud se jim líbí, je vyhráno! Zkrátka, bez nich by to nešlo!   

 

 

Každý návrh nejprve projde důkladným testováním Geminých dvou dcer. Pokud nejsou spokojené, je třeba začít znovu.

 

 

Mluví dcerky česky i španělsky?  

 Ano, bez problémů. Je skvělé vidět, jak dokážou přeskakovat z jednoho jazyku na druhý, se svým otcem mluví česky a se mnou španělsky. Kromě toho studují ve škole angličtinu, která bude jejich třetím jazykem. Mají v tom obrovské štěstí.   

 

Kategorie: