Kuličková dráha Gravitrax

Společnost Ravensburger přináší na trh novinku Gravitrax, interaktivní kuličkovou dráhu, která testuje zákony gravitace. Děti i dospělí si mohou hrát společně a stavět nejrůznější možné designy dráhy. Akční doplňky dodávají hře na napínavosti a umožňují ovlivňovat běh kuličky s pomocí magnetické síly, kinetiky a gravitace. 

Tři kuličky na startu a závod o to, která projede postavenou dráhu nejrychleji. Dráha je postavena z nejrůznějších komponentů a na různých úrovních: červená kulička překříží cestu zelené. Magnetický kanon vystřelí modrou kuličku. Zelená kulička se zpomalí ve smyčce a modrá vystřelí před ní … 

Nezáleží na tom, jestli při stavění dráhy budete následovat instrukce nebo jestli vyzkoušíte svou vlastní kreativitu. Jde hlavně o to si to užít. Malí i velcí stavitelé musí chytře využívat zákonů fyziky a pospojovat jednotlivé díly tak, aby si postavili vlastní zábavnou horskou dráhu. Akční doplňky, jako magnetický kanon, kladivo, smyčka nebo katapult posouvají stavebnici a její zábavnost na další úroveň. Pomáhají také překonat vyšší překážky a urychlit kuličky. Kartičky s úkoly a plány na stavění pomohou začátečníkům. Později už každý může nechat volný prostor vlastní fantazii. Dodatečné akční prvky a a velké rozšiřující sety nabízí nekonečné množství kombinací jak vybudovat dráhu.

Gravitrax přináší novou zábavu pro všechny, kterým je osm a vice let, jak prozkoumat fyzikální zákony. Startovací sada Gravitrax obsahuje 100 dílů a variabilní hrací desku, karty s úkoly, plány na stavění a 6 kovových kuliček. K základní sadě je možné doplnit dvě velká rozšíření a akční doplňky. V Německu byl letos v srpnu vytvořen světový rekord, když dva lidé postavili kuličkovou dráhu GraviTrax dlouhou 246 metrů z více než 20 tisíc dílků. 

 

GraviTrax také jako aplikace zdarma

K nové kuličkové dráze byla vytvořena také aplikace. Ta dětem umožňuje postavit jejich designy dráhy v digitální formě a později je otestovat s reálnými komponenty. Měnící se perspektiva běžící kuličky může být sledována také ve virtuální realitě připojením virtuálních brýlí. Aplikace je zdarma a je dostupná pro iOS a Android.  

RAVENSBURGER Gravitrax 275045 GraviTrax Startovní sada - S využitím 100 stavebních prvků můžete sestavovat zajímavé a napínavé kuličkové dráhy. Poznáte přitom, jak působení různých fyzikálních zákonů ovlivňuje běh vaší kuličky. Doporučená maloobchodní cena 1 349 Kč.

Kategorie: