Dětské pokoje malých hvězd

Luxusní, kýčovité a hlavně astronomicky drahé. Přesně takové jsou dětské pokojíčky světových celebrit.

 

Ať už je rodičem hvězda filmového plátna nebo prodavačka v supermarketu, štěstí jejích potomků je pro ni na prvním místě. Jak to vypadá, když mají rodiče k dispozici téměř neomezené prostředky? Přepychové pokojíčky ‚slavných‘ dětí se stávají odrazem nejenom dětských snů, ale také rodičovské touhy po luxusu a prestiži. Najít hranici mezi stylovostí a kýčem je pak někdy velmi těžké. Americké zpěvačce Beyoncé a rapperovi Jay-Z se v lednu 2012 narodila holčička jménem Blue Ivy Carter. Oba rodiče jsou známí zálibou v okázalosti a vrhli se na nákupy, ještě než byla dcerka na světě. Pořídili pro ni například dětskou židličku s křišťály za 10 000 dolarů a vaničku v podobném stylu za 7000 dolarů. „Aby dětský pokoj vypadal opravdu pohádkově, vybrali postýlku od Posh Tots ve tvaru Popelčina kočáru za 30 000 dolarů. Jay-Z s Beyoncé za pokojíček pro svoji prvorozenou dcerku utratili neskutečných 240 000 dolarů,“ uvádějí tvůrci televizního pořadu Nóbl dětské pokoje, který u nás vysílá stanice Fine Living. Pověstnou třešničkou na dortu se stal houpací koník. Originální hračka je ručně vyrobena ze zlata a tatínka vyšla na 400 000 dolarů. Na zahradě pak může holčička s kamarády řádit v hracím domečku v podobě magického mlýnu nebo se prohánět v mini autíčku Bugatti.

Supermodelka Heidi Klum a charismatický zpěvák Seal se sice před pár lety rozešli, přesto jsou milujícími rodiči čtyř potomků, holčiček Leni a Lou a kluků Henryho a Johana. Při zařizování dětských pokojů a nákupu hraček se také nedrželi zkrátka. Na zahradu pořídili nádherný hrací domeček ve tvaru pirátské lodi se stěžněm, zbraněmi a balkonky, to vše za nějakých 25 900 dolarů. Dcerka Leni obývá světle laděný růžový budoár zdobený blyštivými krystalky za 10 000 dolarů.    

Americká herečka Gwyneth Paltrow a zpěvák skupiny Coldplay Chris Martin tvoří šťastný manželský pár už deset let a jejich děti Apple a Moses dostanou, nač si jen pomyslí. Sedmiletý Moses zřejmě propadl filmům o pirátech, protože mu rodiče zařídili pokoj právě v pirátském stylu. Stěny jsou vymalovány jako moře plné korálů a žraloků, místnosti vévodí obrovská postel ve tvaru pirátského škuneru s dračí hlavou.  

 

Kategorie: