Ariel podporuje bezpečné používání balení kapslí na praní

Kapsle na praní v současnosti používá 46 % domácností a jejich popularita se stále zvyšuje. Ariel podporuje bezpečné používání a uchovávání pracích kapslí v rámci kampaně nazvané „Spot the Risks!”. To rodiče přímo vyzývá hesly – „Držte je zavřené, držte je z dosahu, držte je v bezpečí“.

Téměř polovina rodin s malými dětmi používá kapsle na praní k dosažení té nejlepší péče o oblečení. Přestože 88 % českých rodičů tvrdí, že bezpečný domov pro jejich děti je pro ně nejvyšší prioritou, 45 % z nich nevědomky skladuje prací kapsle v dosahu dětí.

I chvilková nepozornost rodičů může způsobit úraz dítěte. Tato kampaň pomáhá informovat širokou veřejnost o bezpečnosti dětí v domácnosti.

Téma je aktuální také pro zpěvačku, modelku a zároveň maminku Jitku Boho.

“Moje dcera Rosálka je hodně zvědavé dítě a téměř vše ochutnává a dává do pusy. Proto vždy dbám na to, aby prací prostředky byly v místě, kam nedosáhne. Praní je však její oblíbená činnost, tak ji nechávám se do ní zapojit. Pomáhá mi otevírat dvířka či nastavit program a pračku zapnout. Z toho má obrovskou radost. A pak už mi jen nosí prádlo a ukazuje mi, jak krásně voní.”

Záměrem kampaně je připomenout rodičům, že kapsle na praní mohou být nebezpečné, pokud je nechají v dosahu dětí a zároveň je upozorňuje na jednoduchý vestavěný bezpečnostní nástroj - zavírání víka a tři uzávěry, které slouží jako další vrstva ochrany navíc. Malé děti jsou průzkumníci, kteří objevují svět prostřednictvím hmatu a vkládáním věcí do úst. To je důvod, proč Ariel šíří sdělení prostřednictvím nového spotu s názvem „Spot the Risks!”. Ten je dobře zapamatovatelný, a navíc ho mohou rodiče šířit mezi sebou.

Volker Kuhn, více prezident P&G Fabric Care Europe říká:

„Bezpečnost našich zákazníků je naší prioritou a sdělení o pracích kapslích je jasné a jednoduché: „Držte je zavřené, držte je z dosahu, držte je v bezpečí.“

 

 

Spot the Risks!

Stejně jako mnoho jiných výrobků pro domácnost, kapsle na praní mohou být škodlivé v rukou dětí a k nešťastné události může dojít během několika sekund. Přestože malé děti vyžadují neustálý dohled, udržování bezpečného prostředí snižuje riziko nehody.

Ariel vytvořil video „Spot the Risks!”, aby podpořil toto sdělení a zdůraznil jeho důležitost.

Třicetisekundový spot vyzývá rodiče k rychlému vizuálnímu testu. Ten je navržený tak, aby zvýšil jejich schopnost rozpoznat potenciální rizika v domácnosti a držel malé děti mimo nebezpečí.

Většina z nás rozezná přibližně šest nebezpečí. Ve videu je jich ale nastraženo jedenáct, včetně kapslí na praní. Zhlédnout video „Spot the Risks!” vám zabere pár sekund, ale je důležité jej vidět. Díky němu rodiče dokáží posoudit, jak bezpečná je jejich domácnost.

Zabudované bezpečnostní zařízení k dodržení hesel „Držte je zavřené, držte je z dosahu, držte je v bezpečí“

Ariel navrhl speciální obaly, které umožňují rychlé a jednoduché zabezpečení. Ty pomohou rodičům zajistit maximální možnou bezpečnost domácnosti. Zařízení vestavěné ve víku funguje na principu kliknutí, které indikuje, že nádoba je řádně uzavřena a může být dána mimo dosah zvídavých rukou. Ariel ručí za prvotřídní čistotu a zároveň bezpečné používání pracích kapslí. Podělte se o sdělení - „Držte je zavřené, držte je z dosahu, držte je v bezpečí.“

Chcete vyhrát balení kapslí Ariel? Odpovězte na soutěžní otázku (email: redakce@casopislamour.cz)

Kolik rizik pro dítě se nachází v klipu „Spot the risk“?

Možnosti:

A) 8

B) 11

C) 15

Video si můžete prohlédnout zde.

Kategorie: