THE CZECH CHICKS

Hanka a Veronika-Obě jsou cílevědomé, podnikavé a jejich vášeň pro módu z nich vyzařuje na kilometry daleko.

Text: Annette Krubner

 

Díky blogu rozjely svůj e-shop s názvem Be Chick, který si oblíbila například i Miss ČR 2007 Kateřina Sokolová. Kromě už zmíněného blogu a e-shopu se Hanka s Veronikou věnují také stylingu celebrit (například Agáta Hanychová pro ně byla podle jejich slov velkou výzvou), cestování a také si rády zajdou na chutnou večeři.

Zeptala jsem se jich, proč se rozhodly založit blog a co je k tomu vedlo, kde sbírají inspiraci anebo jak se jim povedlo oslovit Kateřinu Sokolovou, aby svými texty na jejich blog přispívala. Blog podnikavých slečen Hanky a Veroniky naleznete na adrese www.theczechchicks.com a e-shop plný originálních zahraničních kousků ze světa módy na www.bechick.com. 

 

Holky, váš blog The Czech Chicks je v dnešní době velice oblíbený a čtený. Co vás vlastně přimělo k tomu, že jste si jej založily?

Před dvěma lety jsme se při studiu na vysoké škole rozhodly, že bychom chtěly svou lásku k módě sdílet i s někým jiným než jen samy mezi sebou. A právě to byl ten důvod, proč jsme náš blog vytvořily.

 

Blog nese název The Czech Chicks. Myslím, že by čtenářky zajímalo, podle čeho jste se rozhodly, nebo lépe řečeno, čím jste se při pojmenování blogu inspirovaly?

Název nás napadl úplně spontánně, nijak dlouho jsme nad ním nepřemýšlely. The Czech Chicks nám přišlo vtipné, jednoduché a lehce zapamatovatelné.

 

Čemu se na blogu nejvíce věnujete? Jaká rubrika je vaše nejoblíbenější?

Od začátku to jsou především outfitové články, které náš blog z větší části vyplňují. V poslední době jsme však začaly natáčet také videa, což nás nesmírně baví. Při jejich přípravě si užijeme hodně legrace.

 

Na The Czech Chicks mimo jiné přispívá i známá modelka Kateřina Sokolová. Jak se vám podařilo právě ji oslovit a jaká byla její reakce na vaši nabídku?

Katku známe již nějakou dobu, je to naše kamarádka. A protože si skvěle rozumíme, napadlo nás blog oživit také jejími zajímavými postřehy a zážitky, které díky své práci zažívá. Katka naši nabídku s radostí přijala a hned se vrhla do psaní. Jsme obě moc rády, že se stala členem našeho týmu The Czech Chicks.

 

Velice se mi líbí váš smysl pro módu, kombinování, nákupy. Kde nacházíte módní inspiraci a jaké obchody patří mezi vaše nejoblíbenější?

Inspirujeme se hlavně v zahraničí, baví nás cestovat a poznávat nové lidi. Milujeme malé vintage obchůdky v Itálii a Paříži, paradoxně také rády nakupujeme na trzích – blešácích. Jinak máme rády butik Space, Yumi a samozřejmě také oblečení z našeho vlastního e-shopu.

 

Kategorie: