Krásné ženy dělají krásné věci

Text: Adéla Hálková

 

Poppy The Hatter

Vlasy že jsou korunou krásy? Poppy the Hatter, alias Veronika Rohnová, by vám jistě řekla, že jedinou korunkou ženské krásy je klobouk! Případně fascinátor či čelenka. Studentka práv ví, jak z každé ženy a dívky udělat výjimečnou bytost za pomoci výjimečné pokrývky hlavy...

 

Proč zrovna klobouky?

Protože podtrhnou krásu každé ženy. Vlastně bych řekla, že z kdejaké paní ženu vytvoří.

 

Kde hledáte inspiraci?

Inspiruje mě hudba, materiály, ale nejčastěji lidé. Občas vidím nějakou zajímavou dámu cestou v metru a přesně vím, jaký klobouk by jí seděl. Ráda pracuji přímo se zákaznicemi.

 

Co je momentálně mezi pokrývkami hlavy trendy?

Spíš než ‚co‘ bych odpověděla ‚kdo‘. Absolutní trend je v současné době vévodkyně Catherine a cokoli, v čem se objeví. Zaznamenávám hodně přání vypadat jako Kate.

 

K jakým příležitostem klobouky vyrábíte?

Nejčastěji na svatby jak pro nevěsty, tak pro maminky a další hosty. Právě svatba je výborná příležitost, kam si klobouk může vzít každý. Od několika zákaznic jsem slyšela, že se jim kloboučky líbí, ale nevědí, kam je nosit. Vždycky jim odpovídám, že si na to musí příležitost vytvořit.

 

Kdy nosíte vy sama klobouky nejčastěji a jaké líčení k výrazným kouskům volíte?

Mám ráda retro styl, 20., 30. léta a pin-up, k tomu se klobouky a jiné ozdoby výborně hodí. Líčení je hodně ženské. Vždy ke klobouku zvýrazňuji oči, aby pod ním nezanikly. A nosím je kamkoli, kam se to aspoň trochu hodí. V létě slamáky, sisálové klobouky a ze všech nejradši mám typ zvaný pillbox hat se závojem.

 

Je těžké vyrobit si klobouček doma? Měla bych začít postupně – třeba sponou do vlasů?

Snadné je vytvořit si dnes velmi oblíbený francouzský závoj a všem nevěstám to doporučuji. Na malé kloboučky a fascinátory se v zahraničí běžně prodávají polotovary v hobby potřebách a výroba je pak spíš otázkou vkusu než zručnosti. U nás bohužel takové možnosti nejsou a k výrobě kloboučku je třeba hodně ruční práce. Začít se dá květinou na čelence nebo ozdobou z peříček. Ale znovu se přitom narazí na kvalitu materiálu.

 

Tip Poppy:

Klobouky hlavně nosit. Vybojovaly jsme si sice právo nosit kalhoty, ale nebojme se vrátit zpátky do doby, kdy ženy byly skutečně ženy. Aspoň občas, v nějaký krásný letní den...

  

 

Kategorie: