STOP hřebelcování!

Nepřítelem šatů, tílek, sukní či kraťasů nejsou bílé nohy a paže, jak byste se mohla mylně domnívat, nýbrž bující, nebo hůř, již bujaré chloupky! Pojďme je ničit nenápadně, diplomaticky – po zlém to s nimi totiž nejde...

Text: Adéla Hálková

 

Mám ráda zimu. Nejen protože jsem ztělesněním árijského typu, ale paradoxně si v kilogramech oblečení přijdu štíhlejší. Zimní oděvy také nahrávají mojí lenosti – konkrétně nohy spatří žiletku přibližně jednou za měsíc. Zkrátka v zimě opomíjím fakt, že se z nenápadných blonďatých chloupků za ta léta ořezávání staly černé, jako koňské žíně pevné štětiny. Léto mi tudíž dává docela zabrat. Ve snaze zkrotit ochlupení na dolních končetinách mi sem tam uteče pozornost od jiných partií a stačí den, aby si začaly žít svým vlastním životem! Po poslední ‚radostné události‘ jsem však byla nucena vyhlásit srsti válku. Mojí hořkosti unikly jen vlasy a obočí. Sedmiletá dcera mé kolegyně, Karolínka, mě na veřejnosti jaksi nahlas upozornila na černé tečky v podpaží, tedy doslova řekla: „Teto, ty nemáš žiletku?“ A poté chtěla moje načernalé jamky demonstrovat všem, jistě oholeným!, v blízkosti padesáti metrů. Zarděla jsem se. 

 

Ten knírek si ohol!

Marfušenku jsem však připomínala ve chvíli (mohl za to stud a chvilková nenávist), když jí na to můj partner odvětil, že to bývá i horší... Chápete? Už i děvčátka z první třídy vědí, že chloupky v podpaží a na nohou jsou něco neakceptovatelného. A muže to očividně zajímá taky. A hodně! Jak jsem byla naivní... To odpoledne jsem dokončila v pozici tučňáka – na pozdrav jsem zdvíhala tak maximálně prsty. A další facka přistála hned vedle mého knírku. Když jsem studovala novou (jen o trochu tmavší) barvu obočí, pozastavila jsem se nad jemným chmýřím pod nosem. Nahlas jsem zauvažovala, že bych jej snad také nechala podrobit týrání voskem. Dostalo se mi odpovědi, že když už si konečně nechám odstranit knír, mohla bych pokračovat k chloupečkům(!) na tvářích, které mi dělají zbytečně nápadné ‚kotlety‘! Opravdu jsem pěkná blondýna a ne potomek Brežněva. Nicméně myslet si, že nás mají muži rádi takové, jaké jsme? Pojďme se, prosím vás, bavit o té epilaci! 

 

Jak na věc?

Chloupky můžete, jak jistě víte, odstraňovat pouze z povrchu kůže nebo od kořínků. Rychlejší metodou je nepochybně odstranění povrchové, a to například mokrým holením, elektrickým holením či depilačním krémem. Pokud jako většina z nás sáhnete ve sprše po žiletce, měla byste být náležitě vybavena. Mýdlo nebo žádné mýdlo zanechává kůži suchou a šupinatou. Ideálně byste měla používat zvlhčující gel na holení. Vyzkoušejte gel s bambuckým máslem Satin Care Olay od Gillette (1). Elektrické holení má také zelenou, nic víc než kvalitní strojek (2) k němu nepotřebujete, pokud je skladný, je to navíc ideální varianta na cesty. (Musíte se ale o něj starat!) Pokožka však v žádném případě nezůstává tak hladká jako po mokrém holení. Na strojek úplně zapomeňte, máte-li vyrážku nebo jiné poranění kůže. Depilační krém naše chloupky chemicky rozpouští. Po deseti minutách je tedy setřete i s krémem. Hodí se na malé plochy – horní ret, linie bikin, ty klasické jsou navíc poměrně levné, ale nejsou ideální pro citlivou pokožku. Zkušenost máme například s depilační cukrovou pastou Purity Vision BioEpil s růžovou vodou, která pokožku tolik nedráždí. Stojí 459 Kč (3). 

1.

 

2.

 

3.

 

Sado-maso

Pokud chcete zajít v této problematice do hloubky, odstraňte chloupky i s kořínky. Epilaci a vosk snad není třeba blíže představovat. Jsou to metody trochu nepříjemné, ale účinné. Pozor, po užití vosku je třeba kůži hydratovat, s ochlupením strháváte v podstatě také povrchové buňky.

 

Další praktiky

Threading neboli vytrhávání nití je populární především na Blízkém východě, ale ani u nás to již není věc zcela neznámá. Provádí se kouskem jemné bavlněné nitě, která se individuálně zaváže kolem každého chloupku, poté se rychle vytáhne a tím dojde k jeho odstranění. Touto metodou v rámci úspory času vytrhávejte malé partie – obočí, horní ret. Pokud jste se rozhodla si na chloupky posvítit, vydejte se na laserový zákrok. Opravdu je ale vhodný jen na malé oblasti pokožky! Laser funguje tak, že je absorbován pigmentem v chloupcích – čím více se barva chloupků podobá barvě vaší pokožky, tím vyšší je riziko popálení! Raději se proto dřív poraďte s dermatologem.

 

Kategorie: