Krásné ženy dělají krásné věci

Text: Adéla Hálková a Eva Finsterlová

 

Ilona Rubešová

Cesta k dokonalé vizáži je opravdu trnitá a v podstatě vám nikdo nezaručí, že na jejím konci budete mít tvář jemnou a líbeznou, zkrátka takovou, jakou má Šípková Růženka. I když znám ženu, která vás na cestě za pohádkovou krásou vezme za ruku. Make-up artist Ilona Rubešová dokáže vykouzlit obličej ladící s vaším naturelem. Líčí herečky, nevěsty, ale také nás, obyčejné ženy. Při její návštěvě jsem se ani nemusela píchnout do prstu, aby byl výsledek doslova omračující! Ilonu hledejte například na Facebooku.

V čem dělají české ženy při líčení nejčastější chybu, čeho by se podle vás měly vyvarovat?

Nejčastěji se setkávám s tím, že ženy o pokožku dostatečně nepečují, a to je na ní samozřejmě vidět. Důležité je pleť připravit, tedy správně zhydratovat na podklad- foundation a poté podklad správně vybrat! Soustřeďte se na barvu a také na texturu (na suché pleti nesmí šupinkovat, na mastné se naopak nesmí rozpadat).

Bez jakých pomůcek či líčidel byste se neobešla?

Určitě bez hydratačního krému, podkladu-foundation, řasenky, rtěnky a pudru. To je základ pro rychlé nalíčení a zvýraznění každého obličeje. Rtěnkou ale můžeme také rozjasnit tváře (lze použít jako tvářenka).

Jaké jsou současné trendy ve vašem oboru?

Je to plné a dokonale tvarované obočí, které sluší téměř každému. Dále prozářená pleť, jakoby orosené tváře, oční linky na světlém víčku, také barevné, které vytvoříte za pomoci tužky nebo stínů, zářivá ústa a celá škála korálových až oranžových odstínů lesků i rtěnek.

Máte pro čtenářky tip na rychlé, ale zároveň efektní líčení na každý (všední) den?

Na sjednocenou pleť naneste matnější bronzer v neutrálním odstínu – vyvarujte se cihlovému zabarvení. Obočí upravte tužkou nebo stínem v barvě odpovídající obočí. Na víčka naneste světlý, mírně perleťový stín a těsně nad horními řasami vytvořte hnědou tužkou či stínem linku, tu roztřete, aby nepůsobila tvrdě. Řasy zvýrazněte řasenkou. Na oblast pod očima použijte lehký korektor, který je však dostatečně pigmentový, aby zamaskoval kruhy i stopy únavy. Tvářenka v satin, corálovolososovém odstínu oživí obličej – aplikujte ji na hrany lícních kostí až ke spánkům. Pro zrelaxovaný, svěží vzhled doporučuji nanést rozjasňovač. Teď už jen v rychlosti použijete lesk nebo hydratační rtěnku a je to. Toto je rychlý, komplexní make-up (každodenním líčením se zautomatizuje), který opravdu sluší všem ženám.

Tip Ilony

Najděte si na sebe čas, mějte se rády. Ani sebedražší produkt neumí dělat zázraky, a když, tak maximálně na pár hodin. Pokud nevíte, jak se o pleť správně starat, objednejte se na konzultaci. Nakonec zmíním opomíjený, ale zaručený tip, jak docílit efektu vyhlazené pleti – maska z bílků. Vyšlehejte půlku bílku (kdo má mastnější pleť, přidá pár kapek citronu, pro zralou pleť pak pár kapek olivového oleje), přidejte jogurt nebo smetanu, ale jen na špičku lžičky, vyšlehejte a naneste na očištěnou pleť a dekolt. ♥ 

 

Martina Malá

Martina Malá se jala velké věci – vytvořila v Praze obchod a galerii, která prezentuje a prodává díla českých i zahraničních návrhářů, designérů a značek, které stojí za to vidět a mít doma. Módní prostor Kurator představuje v pravidelných časových intervalech zajímavé prodejní instalace. Martina spolupracuje s řadou současných umělců, ona sama je mimo jiné součástí značky Belka. Kurator má vkusné řešení pro váš i partnerův šatník. www.kurator.cz 

Čím je prostor Kurator v Čechách výjimečný?

Kurator je jedinečný svojí proměnlivostí. Jsme neustále v pomyslném pohybu, stále hledáme nové talenty, vymýšlíme výstavní projekty a doprovodné akce. Jsme sice nejspíš tím nejmenším obchodem na světě, domnívám se však, že to nemusí být nutně handicap. Právě díky extrémně malé výměře celého prostoru můžeme držet náš koncept v přesných liniích a vlastně ani není možné z něj odbočit. Každý měsíc a půl se tak u nás můžete setkat s prodejní instalací návrhářů jak z České republiky, tak i ze světa, uvidíte u nás prototypy studentů či čerstvých absolventů uměleckých škol a spolupracujeme také s návrháři a šperkaři na limitovaných kolekcích, které jsou navrhovány výhradně jen pro Kurator.

Jakou módu v něm momentálně nalezneme?

Aktuálně vládne v Kuratoru lehkovážná letní atmosféra. Na ramínkách se vznášejí nebesky lehké modely mladé, leč velmi úspěšné návrhářky Petry Ptáčkové, která studuje návrhářství v Paříži a se svými kolekcemi sklízí velké ovace i v zahraničí. Barevně se pohybuje ve škálách pudrových, bílých a jemných tónů, které doplňuje fantaskními výšivkami z flitrů. Celá kolekce je inspirována knihou Jiřího Trnky Zahrada a letní zahrada a prázdniny jsou také jakýmsi ústředním tématem celé srpnové instalace u nás. Další návrhářkou, jejíž nádherné šaty, sukně, kalhoty a halenky právě zdobí Kurator, je Zuzana Veselá. Tyto ucelené kolekce doprovází výběr z letních oděvů značek Belka, Lote, Radky Hortové a nádherné šperky Zorya nebo Mallarino, jež ráda nosí i Michelle Obama. Nejste-li příznivci šperků, investujte do kvalitních základních kusů šatníku – jeansy, klasická košile, pouzdrové šaty, kabát, kabelka, baleriny a šátek či šál. Jsou-li dobře vybrány, nestárnou!

Je možné spojit se vaším prostřednictvím s návrhářem a nechat si ušít něco na míru?

Samozřejmě, tuto možnost nabízíme všem našim zákazníkům a jsme jí velmi nakloněni. Podle čeho návrháře vybíráte? Faktorů je několik. Velmi důležitá je kvalita vypracování a použité materiály, ruku v ruce s tímto jde samozřejmě i výtvarné řešení a vyznění modelu i celé kolekce. Obecně pak lze říci, že mne musí autor a jeho práce chytit za srdce, protože bez vášně to nejde.

Jaké jsou vaše zákaznice?

Spektrum zákaznic je velmi pestré. Setkáváme se se studentkami, které jsou nadšeny z modelů méně konzervativních, přes sebevědomé ženy, které vědí, co chtějí, a umějí ocenit kvalitu a výjimečnost, až po starší dámy, jež chtějí ozvláštnit svůj šatník a mnohdy se třeba i jen zajímají o to, co se zrovna nosí.

Tip Kuratoru

Jednoznačně šperky Mallarino či náhrdelníky-lana značky Zorya. Skvěle podpoří jakýkoliv jednoduchý model. ♥ 

 

Kategorie: