Michael Fassbender Jak zrzavý Ir ke štěstí přišel

Prý hraje na akordeon a klavír. Má modré oči, zrzavé vousy a je vyšší než průměrný americký herec. Tudíž má více než 155 cm. Jeho matka byla Němka, a proto ovládá plynně němčinu, stejně jako angličtinu a různé její dialekty. Na premiéry jeho filmů ho doprovází maminka a ohledně milenek se spekuluje. Říká se totiž, že to, co předvedl ve filmu Stud, nebyla jen fantazie.

Text: Kristina Kitti Nedvědová

 

Jeho kariéra začala v námi tak oblíbeném seriálu o puntičkářském detektivovi Herculu Poirotovi. Následně jste ho mohli poznat v Bratrstvu neohrožených, stejně tak jako v 300: Bitva u Thermopyl. Tam byl obzvlášť nepřehlédnutelný, neboť po něm tekl asi litr oleje, aby zdůraznil výsledek pobytu v posilovně. V době, kdy jsem ho poznala já, se o něm mezi mými kamarádkami šuškalo jako o tom nejkrásnějším idolu jejich erotických snů a já vůbec netušila, o kom je řeč... Všichni z něj byli unesení z Tarantinových Hanebných panchartů.  

 

Pak jsem v Lucerně prošla kolem plakátu upoutávajícího na snímek Jane Eyre. Koupila jsem si tedy lístek na tuhle věčnou romanci a nechala se překvapit. Ach, jak já okamžitě rozuměla pomatené Jane Eyre! Zamilovat se do majitele velkého osamělého domu na britském venkově s bláznivou manželkou mezi zdmi mi trvalo asi tak deset vteřin. Když pak filmový hrdina mladičkou Jane políbí pod velkou vrbou a vyzná jí lásku, chtěla jsem jen jedno. Aby držel mě! Jenom mě. Vycházela jsem  z kina a měla pocit, že nikdy nepotkám muže, jako je on. Tohle by sice měla být naše samozřejmá úvaha po zhlédnutí každého filmu, ale tentokrát mne to vážně trápilo. Michael v sobě nosí podivnost zrzků. Snad všichni si pamatujeme na dobu, kdy zrzavé děti v našich školních lavicích byly brané jako ty divné. Kupříkladu můj otec nemohl snést, že moje vlasy se z platinové blond malého batolete mění na ty trochu do zrzava. V Rusku dodnes, pokud jste zrzavá, budete asi svými spolužáky označena za čarodějnici, stejně jako se to stalo mé kamarádce. Proto i Michael, díky své bledé kůži (což je tak netypické pro Hollywood) a díky svému odstínu vlasů a vousů, vzbuzuje velký zájem a paradoxně přináší exotiku mezi ty věčně bronzové blonďáky z pláže. Zároveň, jak jsem už trochu naťukla na začátku, se o něm říká hodně vzrušujících faktů. Kupříkladu to, že si potrpí na sex. Což je někdy u mužů rozhodně plus, ale on si na něj prý potrpí velmi, dost a hodně nad míru. Další zvěst, která se roznáší mezi jeho kolegy a především kolegyněmi, je ta, že si ohledně sexu potrpí hlavně na Afroameričanky. Respektive, že na tomto faktu v posteli... trvá. Nabízí se v mé mysli mnoho teorií o tom, proč zrovna on hraje bělocha v Dvanácti letech v řetězech, že?...   

 

Kategorie: