ZNAKY PLODNOSTI (Připomínají rty vaginu?)

Při prvotním výběru potenciálního partnera se řídíme našimi instinkty. To ale není nic jiného než správné rozpoznání signálů, prozrazujících úspěšnost možné reprodukce.

TEXT: ALŽBĚTA BUBLANOVÁ

 

Zkrátka, přitahují nás ti partneři, kteří nám umožní zplodit zdravého a silného potomka. Rozhodujeme se podvědomě. To, jestli se nám protějšek líbí, závisí na tom, jak je pro nás zajímavý v zajištění pokračování našich genů. Proto se mužům líbí mladé ženy s postavou přesýpacích hodin, rudými rty a nalíčenými víčky. Tyto znaky totiž signalizují plodnost a muži na to reagují  přímočaře. Snaží se o sexuální kontakt. Fakt, že jde prvotně o rozšiřování genů, si ale nechtějí přiznat. Rodinu s dotyčnou založit neplánují, prostě se jim jen líbí. Když se jich zeptáte, proč se jim líbí, pravděpodobně řeknou něco o krásném těle a obličeji. V podstatě vyzdvihnou její znaky plodnosti. Tak proto se jim líbí mladá, krásná, nalíčená a štíhlá osmnáctka a ne nenamalovaná šedesátiletá paní. Protože ta mladší bude pravděpodobně ještě schopná porodit potomka. Znaky plodnosti žena neztratí ani tehdy, když už z nějaké příčiny děti mít nemůže, například, že prodělala potrat. Přijde o ně, až když příroda zavelí.   

 

 

Rudé rty? Jasný signál  

I když to nezní vůbec romanticky, všechny ty zkrášlovací procesy, které mají ženy ve zvyku provádět před každou schůzkou, mají vést jenom k jedné věci: zdůraznit svoji plodnost. Začneme od začátku. Téměř každá žena se neobejde bez očních stínů a rtěnky. Samičkám v přírodě víčka zhnědnou, když jsou v ovulaci. Ženy líčením předstírají ovulaci vlastně pořád. Dalším podvůdkem jsou rtěnky. Zvětšení a zrudnutí rtů je totiž znak vzrušení. Už pravěké ženy si malovaly rty barevnou hlínou nebo šťávou z bobulí, ve starověkém Egyptě se snažily ženy vyrábět různé směsi a přidávaly do nich živočišný tuk. Kleopatra na své rtíky používala hennu. Podle některých vykladačů šifrovaných signálů rudé rty připomínají mužům vaginu. Tím, že vystavujeme svá rudá ústa na odiv, lákáme potenciální partnery...

Pojďme se opět podívat na to, jak to chodí v přírodě, samice primátů nastavuje červené části svého těla a láká tím samce ke kopulaci. I když panují představy, že muže na ženách zajímají hlavně ňadra, nejsou jediné, co přitahuje pozornost. Vědci přišli na to, že při prvním setkání se ženou se pánové prý zastaví pohledem na rtech po dobu deseti vteřin.    Během ovulace jsme vyzývavější. Triky, jak vypadat mladší a hezčí, tudíž plodnější, používáme sice celý rok, ale vědci vyzkoumali, že během ovulace se tak nějak snažíme víc. Prostě přírodu ne - umlčíme a naše tělo moc dobře ví, že se chce množit, a ví, kdy je ta správná doba. Během ovulace prý ženy nosí častěji červenou a chovají se více vyzývavě. Taky častěji chodí za zábavou, do klubů a výrazněji se líčí. No, prostě reagují tak nějak stejně jako samice paviánů, když se snaží své protějšky zaujmout doruda zabarvenou zadnicí.   

Muži tedy reagují na signály, byť podvědomě, a tvrdí, že si takových signálů vůbec nevšímají. Ženy mají lehčí muže zaujmout, protože je zajímá opravdu každá, která je potenciálně plodná. Protože chtějí co nejvíce své geny rozšiřovat. A nestojí je to takové úsilí jako ženy, které to potomstvo musí odrodit a odkojit.    

 

Kategorie: