Vulkán nápadů

Hraček pro miminka a batolata jsou plná hračkářství i internetové obchody. a přesto, chcete-li koupit hračku, která má vtip, je krásná, dítě si s ní rádo hraje a ještě přitom rozvíjí fantazii, musíte hledat poctivě a dlouho.

Text: Hanka Kubíčková

 

Pokud si tu práci dáte a nesáhnete po prvním ‚activity‘ modelu v re gálu, nakonec je najdete. Třeba takové hračky Ebulobo od designérské dvojice Anne Lelong a Ferdinanda Lecomte. Jsou krásně barevné, ale svou barevností nedráždí. Jsou klasické, a přece dovedou překvapit a mají vtip. Vašeho potomka toho dost naučí, i když neodříkávají abecedu a nemluví na něj anglicky, snadno se dětem ovládají, a přitom nejsou nudné ani neomrzí. „Hraním s našimi hračkami se vaše dítě učí si hrát,“ přibližují svoji práci sympatičtí autoři.

 

Dvacet let hraček

Příští rok to opravdu bude dvacet let, co dva Francouzi vytvořili společné designérské studio, vytvářející nejen zmíněné hračky, ale také dětský textil, dekorace do dětských pokojů, nádobí a třeba i odrážedla nebo roztomilé zvířecí batůžky. Pro Anne je svět hraček a jejich vymýšlení doslova vášeň, Ferdinand jde zase rád do hloubky – vždy ho zajímalo, jak věci fungují, a tak pro něj vymýšlení nových modelů nekončí návrhem, ale rád sleduje a poznává i proces výroby a použité techniky. Hračky pro miminka jsou jako nástroj k ob jevování, poznávání a učení se něčemu novému. Hračky pro větší děti zase zohledňují fakt, že společně s potomkem si hrají i jeho rodiče. O kvalitách designérského dua svědčí i to, že podle jeho návrhů se vyrábějí herní prvky pro dětská hřiště. „Dělat hračky pro děti je pro nás opravdovým potěšením. Nejlepší je sledovat, jak si s novou hračkou hraje ten, pro koho je určena, tedy dítě – během fotografování pro naši firmu,“ prozrazují Anne a Ferdinand. Kromě své vlastní firmy zvládají oba ještě de signérskou práci pro fir mu Bawi, jejíž měkká zvířátka rukopis svých tvůrců rozhodně nezapřou.

 

 

Kategorie: