Nejlepší hry do auta

Vydat se na prázdniny autem je skvělý nápad. Máte naprostou svobodu pohybu, uděláte si zastávku, kdy se vám zlíbí, můžete navštívit zajímavá místa, která cestou míjíte. Rodinná pohoda se však snadno změní v peklo, pokud se malí pasažéři na zadních sedadlech začnou nudit…

 

Dvd s pohádkami a počítačové hry na tabletu sice děti na nějakou dobu zabaví, ale jsou i jiné způsoby, jak si ukrátit dlouhou chvíli. A ještě si u toho užijete společnou legraci.   

 

Slovní kopaná   

Tahle tisíckrát ohraná zábava je sázkou na jistotu, může bavit děti i rodiče klidně celé hodiny. Pro větší děti vytvořte obtížnější pravidla – říkejte jen názvy měst, živočichů či rostlin. Menší děti za pojte do hry skrze nápovědy. Když si nevědí rady, pomozte jim:  „Je to kulaté, oranžové, dá se z toho vymačkat džus.“   

 

Kdo jsem?   

Další klasika, která nikdy nezklame. Jeden si myslí osobnost, zvíře či pohádkovou bytost, ostatní se po - mocí otázek snaží dopátrat pravdy, tázaný přitom smí odpovídat pouze ano a ne. Hádat můžete třeba i filmy, pohádky nebo knížky, zkrátka cokoli, na čem se domluvíte. Podobně se hledá tajná skrýš. Vymyslíte nějaký úkryt, třeba u babičky pod lavicí, a ostatní se ptají a snaží se vás ‚najít‘.   

 

Má to kožich, má to peří?   

Tuto obrácenou variantu předchozí hry zvládnou i ti nejmenší. Vymyslete nějaké zvíře a děti pak budou postupně vyjmenovávat, co všechno je pro toto zvíře typické či s ním nějak souvisí. Například řekneme ‚kočka‘. Děti napadnou vousy, myš, drápy, mistička, ale i spousta jiných věcí, na které byste vy jako dospělí ani nepomysleli... Budete koukat!  

 

Seznam zajímavostí   

U této hry je třeba drobné přípravy předem. Napište si seznam věcí, které můžete po cestě zahlédnout z okna: krávu, rybník, policejní auto, zámek, traktor a podobně. Každý hráč dostane svůj papír se seznamem, a jakmile uvidí danou věc venku, oznámí to nahlas a může si ji ze svého seznamu škrtnout. Ostatní hráči musejí čekat, až věc uvidí znovu jinde. Pro menší děti, které ještě neumějí číst, nakreslete obrázky. Podle toho, jak dlouhá cesta vás čeká, vytvořte délku seznamu – může v něm být deset, ale i třicet položek.   

 

Kategorie: