DOKONALÉ OBOČÍ

Jestliže jsou oči oknem do duše, je obočí parapetem, o který zkrátka musíte pečovat a zdobit jej, aby vypadal dokonale...

Text: Aneta Kuchařová

 

Naštěstí si můžeme zhluboka oddechnout, že už jsou pryč časy úzkého, do oblouku vytrhaného obočí, které své nositelce neustále dodávalo jakýsi udivený výraz. Trendy posledních let naopak přejí přirozenosti a v poslední době se dokonce stává módním velice husté a masivní obočí. Průkopnicí je v tomto ohledu modelka Cara Delevingne, která je díky svému silnému obočí skutečně nepřehlédnutelná. Není divu, i když se to nezdá, obočí rámuje náš obličej, zvýrazňuje naše oči a dokonce nás může o pár let omladit. Ale pozor, přirozeně vypadající obočí neznamená, že ho necháme růst jako dříví v lese! 

 

Tvar

Tvar obočí je tím nejzásadnějším, protože díky němu můžeme měnit výraz celého obličeje. Ideální tvar zjistíme jednoduše pomocí tužky. Tu si přiložíme k obličeji tak, aby spojovala chřípí nosu spolu s vnitřním koutkem oka. Místo, kde tužka protíná obočí, značí rovněž jeho začátek. Posunutím k vnějšímu koutku oka zjistíme konec obočí a posunutím před oční čočku určíme bod, kde by se mělo obočí lomit směrem dolů. Pokud si nejste úplně jistá, je lepší napoprvé zajít ke kosmetičce, která vám obočí upraví, a vy pak jen budete dotrhávat přebývající chloupky. Jestli jste to ale s vytrháváním přehnala a potřebujete, aby vám obočí dorostlo, zkuste o něj pečovat pomocí vazelíny nebo pečujících řasenek určených pro řasy.

 

Čím trhat?

Docela jednoduchá otázka, že? Nenechte se ale zmást, obočí nemusíte trhat jenom pinzetou. Pokud právě spěcháte a nestojíte o začervenalou kůži, zkuste speciální žiletku na obočí. Tento nástroj seženete například v drogeriích DM a práce s ním je rychlá a snadná. Oblíbeným způsobem, jak se zbavit přebývajících chloupků, se stává také trhání nití. Tato technika pochází z Indie, nicméně v poslední době je velice populární i v západních zemích. Depilace se provádí pomocí dvou kusů nití, s nimiž lze dosáhnout velmi čisté a přesné linie. V neposlední řadě je rovněž možné nechat si odstranit přebývající chloupky depilačním voskem. Tuto službu poskytují například v Benefit Brow Bar v parfumeriích Sephora, odkud budete vycházet s perfektním obočím už do deseti minut! 

 

Au, to bolí!

Abychom předešli zbytečné bolesti, můžeme si kůži nejprve znecitlivět kusem ledu. Když pak vytrháváme jednotlivé chloupky, držíme přitom pokožku napnutou a chloupky trháme po směru jejich růstu. Každou chvíli poodstupte od zrcadla a podívejte se na sebe z větší dálky – je lepší se několikrát zkontrolovat než skončit jako vypelichaná slepice! Obočí vytrháváme pouze ve spodní části, do horních partií naopak nezasahujeme. Na závěr pleť ošetříme kosmetickým přípravkem s desinfekčními účinky, abychom předešli zanícení či alergickým reakcím. Vytrhávací rituál provádějte nejlépe večer, aby pokožka měla čas si přes noc odpočinout.

 

Konečná úprava

Obočí nechte buď přirozené a nenalíčené, nebo ho naopak zvýrazněte. K tomu vám poslouží několik pomocníků. Nejznámější je zřejmě tradiční tužka na obočí, která však někdy může působit příliš tvrdě. Druhou variantou jsou speciální stíny na obočí, s nimiž dosáhnete velice přirozeného, ale přesto výrazného vzhledu. Můžete je nahradit klasickými očními stíny, měly by být ale matné, bez třpytek a nejlépe se studeným podtónem. Dále je na trhu velké množství různých řasenek a per na obočí. Dobře poslouží i vyschlá řasenka, s níž lze chloupky jemně pročísnout. Důležitá je rovněž fixace, kterou zajistí speciální gely na obočí. Použít však můžete i starý kartáček postříkaný lakem na vlasy. Možností, jak pečovat o své obočí, je skutečně mnoho a je jen na vás, kterou zvolíte. Vždy ale platí, že by mělo vypadat především upraveně a pěstěně, protože se stylem Frida nebo Brežněv skutečně nikoho neokouzlíte! 

 

 

Kategorie: