Využijte Velikonoc a volných květnových dnů a vyrazte s dětmi do termálního Hévízu…

Stejně jako v Čechách, i v Maďarsku jsou Velikonoce oblíbenou lidovou tradicí. Na Velikonoční pondělí chlapci kropí dívky vodou nebo parfémem, koledují a děvčata je odměňují malovanými vajíčky a hostí je tradičními pokrmy. Každé městečko i vesnice se na tento svátek jara pečlivě připravuje. Maďarské lázeňské městečko Hévíz není výjimkou. Pro návštěvníky budou připraveny lidové slavnosti a koncerty v doprovodu tradičních pokrmů, zejména velikonoční šunky a samozřejmě tradiční pálenky a kraslic. Na své si během velikonočního víkendu přijdou i děti, pro které je připraven bohatý zábavní program plný her, malování, zpěvu a tance. Přijde vám to jako zajímavý plán? Pak určitě doporučujeme ubytování zarezervovat co nejdříve například na: http://www.heviz.hu/cz/heviz-offers, při včasné rezervaci získáte na svůj pobyt zajímavé slevy.

 

Biologicky aktivní termální jezero Hévíz, jehož teploty dosahují na jaře příjemných 26 – 28°C nabízí celoroční koupání a ani vy ani vaše ratolesti si nebudete stěžovat na studenou vodu. Pro pohodlí a relax jsou k dispozici gumové kruhy, díky kterým můžete na hladině jen tak ležet a odpočívat.

 

A co když voda přestane děti bavit? Žádný problém. Hévíz nabízí řadu dětských hřišť, která mají různé složení jednotlivých atrakcí a herních prvků a jsou rozesetá po celém městečku. Zábavu si zde tak najdou děti skutečně všech věkových kategorií. A pokud si rádi hrajete i v dospělém věku, můžete zkusit venkovní cvičící park.

 

Věříme, že rodiče i děti také ocení, že výlety a procházky kolem města i do okolí nevyžadují předchozí přípravu a v orientaci pomáhají dobře viditelné turistické značky a rozcestníky. V okolí městečka Hévíz se nachází řada zřícenin hradů. Za zmínku stojí Tátice, Szigliget či  Sümeg, kde můžete s celou rodinou na vlastní kůži poznat a vyzkoušet středověkou minulost. Krásný je i zámek Festetics ve městě Keszthely na břehu Balatonu, kam můžete z Hévízu zajet autem i na kole po cyklostezce Místní zámecké muzeum Helikon má svou stálou výstavu myslivosti, zajímavým tipem je bez pochyby muzeum dopravy či návštěva zvířecího parku. V centru města Keszthely se pak nachází muzeum loutek, historické panoptikum nebo šnečí parlament. Vedle silnice na cestě do Keszthel se nachází  Adventure park, kde si děti mohou užít také mnoho zábavy.

 

Celoročním bonusem lázeňského městečka Hévíz je i fakt, že je díky termálnímu jezeru i skvělou lokalitou pro alergiky. Neustále se opakující odpařování vody z termálního jezera čistí vzduch, tudíž je okolí jezera i prostředí lázní zbaveno téměř veškerého prachu a alergenů. Hévíz je tak pro alergiky ideálním jarním útočištěm.

Více informací: Tourinform Hévíz, +36 83 540 131, heviz@tourinform.huwww.heviz.hu/cz/hevizske_jezero.

Kategorie: